מורשת העיר

ללמוד עוד על העיר בית שמש ועל המורשת המדהימה שלה

מורשת האזור

העיר בית שמש אוצרת בתוכה אינספור תמונות וחוויות המלוות ומתארות את צמיחתה והפיכתה לעיר. מדרשת בית שמש שוכנת בסמוך למבנה היסטורי, בית הכנסת הראשון שנבנה בעיר "שערי תפילה". בבית הכנסת ובמדרשה מוצגת תערוכה המשקפת את חיי היום יום והקהילה בשנים הראשונות של העיר. במטרה להגביר את גאוות היחידה ותחושת ההזדהות של תושבי העיר למקום מגוריהם, מדרשת בית שמש מפעילה סיורים ייחודיים סביב ההיסטוריה של העיר לאורך התקופות.

בשביל עתיד טוב יותר חשוב לשמר את העבר.

בית שמש שלא הכרתם !

סיורים ברחבי העיר
במהלך הסיורים נכיר את עברה של העיר בית שמש. נעבור בין תחנות שונות בעיר ותחנות שונות בזמן,נשמע את סיפוריה, נלך ברחובות העיר הוותיקה ונטעם קצת מהימים הראשונים של העיר. חוויה מרתקת עם טעם של עוד

מפחדים מהרומאים? בואו לברוח איתנו !

תל בית שמש – מסלול בריחה
נחזור אחורה בזמן שם תחכה לנו המשימה: לחשוף את סודות העיר בית שמש. בעזרת טאבלטים, מפות, פנסים, כתבים עתיקים ועוד.... נגיע אל מבנים עתיקים, ניכנס לתוך בור המים, נלמד על שעון השמש ונראה כיצד כל זה מתקשר לארון הברית?!?!? מסלול בריחה שונה מכל מה שהכרתם! סקרנות! אתגר! יצירתיות! חוויה! חדשנות! רוח צוות!

יוצאים מהפחון

חדר בריחה!
נחזור אל העבר, אל ימייה הראשונים של המדינה, נצטרף אל העולים, אל החלוצים. רק תזהרו לא להיתקע בעבר, יש לכם שעה... עליכם להצליח להתמודד עם התנאים במעברה,זה יהיה קשה אבל אפשרי ! כל משימה תיתן לכם כוח להמשיך הלאה ☺ פעילות מעשירה ומאתגרת הכוללת: פיתוח מיומנויות חשיבה פתרון בעיות ואתגרים עבודת צוות תקשורת קבוצתית ועוד...
מרכז מבקרים + תערוכה
במבנה מדרשת בית שמש פועל מרכז מבקרים בו ניתן ללמוד על ימייה הראשונים של העיר. במרכז ניתן ליהנות מצפייה בסרט קצר על החיים במעברת הר-טוב שהפכה לבית שמש – ג'קי לוי ייקח אתכם למסע קצבי, מרתק ונוגע בעקבות ראשוני העיר. ניתן לשלב את הסרט עם ביקור בבית הכנסת שערי תפילה – בית הכנסת הראשון בעיר שנבנה ע"י עולי רומניה. מקימי בית הכנסת היו בעלי משפחות ששרדו את השואה, ואת ה"מקדש מעט" הקדישו לקרוביהם שנספו.

בית שמש ישן מול חדש

תמונות מהעבר