> > מסיבה לסביבה

מסיבה לסביבה

"מסיבה לסביבה" באשכול הפיס איכותית, חינוכית ומהנה.

 

עם פתיחת חודש שבט המסמל את התחדשות הטבע יזמה היח' לאיכות הסביבה של עיריית בית שמש את 'מסיבה לסביבה' וביחד עם מדרשת בית שמש (על מתנדביה: בנות השרות הלאומי וגרעין מעין), אשכול הפיס, פורום שמש יהודה, בנות השרות הלאומי של בת עמי ובאיגום משאבים תקציבים מחברי מועצת העיר בית שמש מר מרדכי דירנפלד ממונה איכות הסביבה, ומר ישעיהו ארנרייך יו''ר תאגיד מי שמש.

ביום שלישי, על אף מזג האוויר החורפי, גדשו את אשכול הפיס מאות תושבים שנהנו מבילוי איכותי בנושא סביבה. המשתתפים ביקרו ופעלו בדוכני הסברה וסדנאות לילדים ונהנו מדוכני מכירה מגוונים של מוצרים סביבתיים. בדפי מידע שנתלו במקום הודגש ההיבט היהודי של איכות הסביבה, מה שהעשיר את חוויית היצירה.

בתחנות השונות  הכינו הילדים עציץ אקולוגי מבקבוקי פלסטיק, צמידים וחגורות ממגזינים ישנים, מובייל כדור הארץ "שמור על העולם, ילד" מדיסקים משומשים.

לקטנטנים הייתה שעת משחק "מהשדה לקערה" הסביר על תהליך הכנת קורנפלקס מתירס. ופעילות 'משחק הצינורות' על הסתימות שגורמים מגבונים לצנרת המים, וזאת כחלק מקמפיין ההסברה אותו מובילים ב'מי שמש'. לדברי מר פלד דיכטר, מנכ"ל התאגיד שביקר באירוע, החינוך להימנעות מהשלכת מגבונים לאסלה יחסוך לתאגיד מיליוני שקלים בשנה ההולכים היום לתיקון מערכת הביוב העירונית.

לגדולים חיכה משחק טריוויה ממוחשב בו כל ילד קיבל שלט וענה בעזרתו על שאלות רבות של ידע כללי על בית שמש ואיכות הסביבה.

הילדים שמחו להצטלם עם בובת ענק של תאגיד "מי שמש" עם הכיתוב "גם אני חוסך במים" ולקבל את המגנט לתליה במקרר. גם הפרסים היו בהתאם, כל ילד זכה בסיום הפעילות בעציץ רב שנתי, אותו ימשיך לטפח בביתו. (ממשתלת גני טל במושב זכריה).

האודיטוריום התמלא מפה לפה כשעלתה הצגת התאטרון "על שכנים ותאנים". הצגה העבירה לילדים את ערכי אהבת הארץ ופירותיה ושמירה על השטחים הפתוחים.

ראש העיר, מר משה אבוטבול, אשר התרשם מהאירוע המכובד ומשיתוף הפעולה הגופים שפעלו בשיתוף פעולה מופתי להצלחת האירוע. רה"ע הודה לממונה על איכות הסביבה מרדכי דירנפלד, ולמנהל אגף איכות הסביבה מר אבי ברכה, למדרשת בית שמש, ולעומד בראשה מר אילן גאל דור.

לאחר מכן הוכרזו שמות הזוכים ב"פרויקט המשפחה הירוקה": משפחת ימיני ומשפחת גרניק שקבלו תעודות מכובדות ובפרסים ידידותיים לסביבה,  מידי מר אבי ברכה מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה, ומר אילן גאל-דור יו"ר מדרשת בית-שמש.  

ראוי לציין כי מהפעילות המגוונת במקום נהנתה אוכלוסיית בית-שמש על גווניה -  אחרי הכל הדאגה לשמירה על הסביבה משותפת לכל הזרמים והדעות, כדור הארץ הוא של כולנו!האתר הוקם ע"י entry interactive
מדרשת בית שמש   © כל הזכויות שמורות
עמוד ראשי | אודות המדרשה | תוכניות לבית ספר | מועדוניות | פעילות בקהילה | מורשת האזור | כתבו עלינו | צור קשר | מפת אתר