> > מועדונית הנרקיס

מועדונית הנרקיס

במועדונית הנרקיס פועלת מדרשת בית שמש מזה 12 שנים. מתנדבי גרעין 'מעין', הפועלים במסגרת מדרשת בית שמש, אחראים להפעלתה של המועדונית במשך ארבעה ימים בשבוע. המועדונית פועלת בשכונת הנרקיס בבית שמש, ומתפקדת כמועדונית לילדים בני קהילת יוצאי אתיופיה בעיר.  המועדונית הזו מציעה פעילות מגוונת לילדים בגילאי 6-13 לאחר שעות בית הספר, הכוללת פעילויות ערכיות ופעילויות העשרה שונות בתוך המועדונית, ומחוצה לה, וכן עזרה לימודית לילדים המתקשים בהכנת שיעורי הבית ומתקשים לקבל עזרה לכך בביתם, בגלל פערי השפה.

מתנדבי גרעין 'מעין' הפועלים במועדונית, עושים זאת מתוך תחושת שליחות רבה, ושופעים חום רב כלפי הילדים. במועדונית נוצר מנגנון בו מהווים המדריכים הצעירים מודל לחיקוי ואח בוגר עבור ילדי המועדונית.הפעילות היומיומית במועדונית נשענת על יצירתיותם של המתנדבים, יוזמתם האישית ותחושת המחויבות שלהם כלפי ילדי המועדונית.

במועדונית מתקיימת פעילות ענפה גם מעבר לפעילות היומיומית, המתרחשת בחופשים השונים מבתי הספר. ילדי המועדונית נהנים מקייטנות ערכיות ומהנות ביותר, תמורת סכום סמלי בלבד. הקייטנות כוללות ימי טיול שונים כמו ביקור בקיבוץ, טיולים בטבע וביקור באתרים שונים, וכן ימי פעילות שונים במועדונית. פעילות זו דורשת משאבים רבים ונשמח לכל תרומה אשר תאפשר המשך פעילות זו ושידרוגה.

בשנת תשס"ד נערך שיפוץ גדול במועדונית, תרומתה של קרן סקט"א-רש"י. שיפוץ נרחב זה הביא לשידרוג משמעותי בפעילות של מועדונית הנרקיס, והפך את המועדונית למקום שנעים וכיף להיות בו, כיאה למקום שאמור להיות בית שני עבור ילדים רבים. אמנם, ישנם דרכים רבים נוספות לשפץ ולשפר את פני המקום, ונשמח לכל עזרה או תרומה בכיוון זה.

סדר היום במועדונית:

 

 

יום ראשון

יום שני

יום שלישי

יום רביעי

16:00-17:00 שיעורי בית שיעורי בית שיעורי בית שיעורי בית
17:00-18:00

פעילות ערכית

(לפי קבוצות גיל)

- חוג אמנות

- חוג ספורט

- חוג דרמה

- חוג טבע

- חוג אמנות

- חוג סרט

- חוג צבא

- חוג מדע

- פעילות ערכית

(לפי קבוצות גיל)

- חוג דרבוקות

18:00-19:00

ארוחת ערב

ארוחת ערב

ארוחת ערב

ארוחת ערב

 

 

בעבר התקיים במועדונית חוג טיסה ותעופה, אחת לשבוע בשעות הערב. חוג זה הועבר ע"י אבי סיילס, טייס חובב מאגודת טייסת 10. בע"ה תתחדש פעילות החוג בשנה הבאה, עם מחזור תלמידים נוסף. החוג מיועד לבני נוער בגילאי תיכון מרחבי השכונה ומהווה עבורם אלטרנטיבה ראויה לעיסוקיהם השונים בשעות אלו. בחוג זה מתקיימות כ-20 פגישות, בהן לומדים הנערים על מגוון רחב של נושאים הקשורים בתחומי הטיסה והתעופה, ואשר להם נגיעה בפיזיקה ובאווירונאוטיקה. במהלך החוג יהנו הנערים מנסיעות שונות, וביניהן, ביקור בשדה תעופה ובמסלול המראה, ביקור במוזיאון חיל-האויר וטיסה בשמי הארץ

המעוניינים להירשם לחוג זה לקראת השנה הבאה מוזמנים לפנות לאביגיל, רכזת המועדונית בטלפון  0524614094

במועדונית הנרקיס פועלת מעבדת מחשבים . בה מדריכים את בני הנוער מרחבי השכונה בקורס המשלב את הכרת המחשב, תיכנות בסיסי ואינטרנט. הקורס, מלבד היותו פעילות איכותית אלטרנטיבית, מקדם את התלמידים בתחום ידע הכרחי בעולם המודרני.

החוגים הללו מהווים צעד ראשון בשרשרת של מהלכים, אשר נועדו להרחיב את קהל היעד של המועדונית, ולהביא לכך שיינתן מענה לחלק מבוגריה של המועדונית, אשר נשארו לגור בבית שמש.

האתר הוקם ע"י entry interactive
מדרשת בית שמש   © כל הזכויות שמורות
עמוד ראשי | אודות המדרשה | תוכניות לבית ספר | מועדוניות | פעילות בקהילה | מורשת האזור | כתבו עלינו | צור קשר | מפת אתר